Bratislava 18. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby detailne zdokladoval svoje príjmy za minulý rok vo výške 850 tisíc eur

Na snímke Alojz Baránik (SAS)

“Gál sa svojím tvrdením, že väčšina tohto príjmu pochádza z jedného investičného projektu, dostal na úroveň bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý svoje bohatstvo zdôvodňoval údajnými obchodmi na burze; akurát nikdy o nich nepredložil doklady, ktoré by túto verziu potvrdzovali,” uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.
Z toho dôvodu je podľa Baránika Robert Kaliňák podozrivý zo zneužívania svojej funkcie na kriminálne aktivity a tunelovania verejného majetku.
“Ak minister spravodlivosti Gál svoje tvrdenie o investičnom projekte nepodloží dokladmi, bude podozrivý z účasti na podvodoch s DPH, ktoré zmapovala redakcia Chyba! Záložka není definována. a ktoré sa týkajú firmy Jopi Trade. Práve túto firmu totiž Gál ako advokát zastupoval v žalobe proti daňovému úradu a jej majitelia sú dnes obvinení z daňovej trestnej činnosti,” doplnil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár.
Liberáli zároveň pripomínajú zákon o advokácii, ktorý jasne hovorí, že advokáti môžu mať obchodné firmy len za účelom výkonu advokácie, a nie inej obchodnej činnosti.
 
Príspevok Baránik: Ak Gál nevysvetlí zdroj svojich príjmov, bude na tom ako Kaliňák zobrazený najskôr Hlavné správy.