Bratislava 17. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Hokejisti Banskej Bystrice ani pri svojej tretej účasti v Lige majstrov nepostúpili zo základnej skupiny. Rovnako ako v ostatných dvoch prípadoch skončili v tabuľke základnej skupiny na poslednom štvrtom mieste

Na snímke zľava Gilbert Gabor (B. Bystrica) a Mats Christensen (Mníchov) počas zápasu 3. kola G-skupiny Ligy majstrov HC’05 iClinic Banská Bystrica – EHC Red Bull Mníchov

Z hľadiska bodov majú ich výkony klesajúcu tendenciu, keďže pri svojom debute získali šesť bodov, v minulej sezóne štyri a teraz iba tri. “Barani” zakončili účinkovanie v tohtosezónnej edícii stredajšou prehrou na ľade švajčiarskeho tímu Ambri-Piotta 3:4, hoci ešte osem minút pred koncom stretnutia viedli 3:2.

“Bol to z našej strany dobrý zápas. Myslím si, že sme v ňom mali navrch, škoda preto tejto prehry. Minimálne jeden bod by sme si určite zaslúžili za predvedený výkon,” vyjadril sa pre portál bystricoviny.sk útočník Andrej Šťastný. Jeho gól zo 44. min sa dokonca ocitol medzi troma najkrajšími v rámci šiesteho hracieho kola Ligy majstrov 2019/2020. Šťastný za bránkou súpera zdvihol puk na čepeli hokejky a šikovne ho pretlačil za bránkovú čiaru.

Trojnásobný slovenský majster sa boril s problémami už pred začiatkom súťaže. Koncom apríla dokonca hrozilo, že z obáv o vlastnú finančnú situáciu nebude hrať Ligu majstrov. V rámci letnej prípravy sa zase kanadský kouč Dan Ceman sťažoval na provizórne podmienky, v ktorých so svojimi zverencami pracoval. Problémom bolo užšie klzisko a tiež hmla, pre ktorú museli častokrát prerušiť tréningy. Možno aj preto hráči spod Urpína strelili v šiestich zápasoch iba 10 gólov a mali vôbec najhoršie presilové hry v súťaži (využili iba 4%, pozn.).

Aktuálny líder Tipsport ligy dosiahol v aktuálnom ročníku Ligy majstrov jediné víťazstvo, keď zdolal Red Bull Mníchov 3:2 po samostatných nájazdoch. Ani nemecký vicemajster, švédsky Färjestad či švajčiarsky klub Ambri-Piotta však nedokázali vypredať banskobystrický štadión. Ten má kapacitu 2841 miest, no v priemere chodilo na domáce zápasy len 1606 divákov. V tomto ukazovateli na tom boli horšie už len nórsky Frisk Asker a dánsky tím Rungsted Seier Capital.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj