Cox’s Bazar 16. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Thein Zaw)

Bangladéšska vláda predvolala mjanmarského veľvyslanca, aby mu vyjadrila protest voči narušeniu vzdušného priestoru svojej krajiny, ku ktorému podľa nej došlo počas aktuálne prebiehajúceho hromadného úteku moslimov z národnostnej menšiny Rohingov pred násilnosťami v západnom Mjanmarsku
Príslušníci mjanmarských poriadkových síl hliadkujú v rámci bezpečnostných opatrení

Hovorca mjanmarskej prezidentskej kancelárie však dnes uviedol, že niet nijakého dôkazu o takomto narušení a že vládne úrady v bangladéšskom hlavnom meste Dháka by mali radšej vyjadrovať svoje znepokojenie nad celkovou situáciou, a nie vydávať verejné vyhlásenia. Píše o tom agentúra AP.
Pred násilím v Mjanmarsku ušlo už približne 400.000 Rohingov, ktorí sa momentálne nachádzajú v susednom Bangladéši a v nevyhovujúcich podmienkach tam žijú v utečeneckých táboroch.
Bangladéšske ministerstvo zahraničných vecí v piatok vyhlásilo, že mjanmarské drony a vrtuľníky prenikli do vzdušného priestoru Bangladéša v nedeľu, utorok i vo štvrtok.
Rezort diplomacie spresnil, že v piatok večer odovzdal protestnú nótu mjanmarskému veľvyslancovi. Bangladéš zároveň varoval, že takéto provokatívne akcie by mohli mať svoje dôsledky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.