Bratislava 20. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenský stolný tenis bude mať po roku znovu zastúpenie na vyvrcholení tohtoročnej série prestížnych turnajov ITTF World Tour. Na podujatie ITTF World Tour Grand Finals 2019, ktoré sa uskutoční v dňoch 12. – 15. decembra v čínskom Čeng-čou, sa kvalifikovali takisto ako vlani Barbora Balážová a Ľubomír Pištej. Na rozdiel od vlaňajška bude mať SR zastúpenie až v dvoch disciplínach – okrem mixu aj vo štvorhre žien

Na snímke slovenskí reprezentanti v stolnom tenise Ľubomír Pištej a Barbora Balážová

Na turnaji sa zúčastní najlepších šestnásť jednotlivcov a osem párov sveta za rok 2019. V rámci Grand Finals je miešaná štvorhra, ktorá je nová olympijská disciplína, v programe po lanskej premiére druhýkrát.

Dvadsaťsedemročná Topoľčianka a 35-ročný Prešovčan sa spolu dostali medzi účastníkov miešanej štvorhry, Balážová navyše s Češkou Hanou Matelovou aj medzi účastníčky ženskej deblovej súťaže. Pre oboch Slovákov to bude už tretia účasť. Balážová si na tomto podujatí zahrala aj predvlani v kazašskom Nur-Sultane, keď po boku Češky Hany Matelovej účinkovala vo štvorhre a Pištej minulý rok s Balážovou v kórejskom Inčchone. V oboch prípadoch prehrali vo štvrťfinálovom 1. kole. Zo SR sa na záverečnom turnaji Grand Finals predstavili aj Peter Šereda a Ľubomír Pištej pred štrnástimi rokmi v čínskom Fu-čou v singlovej súťaži kategórie do 21 rokov, kde skončili v základných skupinách na 4. miestach a nepostúpili do semifinále.

Štart na prestížnom podujatí si v deblových súťažiach zabezpečilo osem najlepších párov. Balážová s Matelovou sú jedinými kvalifikovanými európskym zástupkyňami vo štvorhre žien. V mixe sa okrem Pištej s Balážovou predstavia aj ďalšie dva páry zo starého kontinentu – maďarský Szudi, Pergelová a francúzsky Flore, Gasnierová. Obe dvojice so slovenským zastúpením sa kvalifikovali ako šieste v poradí.

Pištej s Balážovou dosiahli najlepší výsledok hneď v úvode roka postupom do semifinále na Hungarian Open v Budapešti, pre Balážovú s Matelovou bolo maximom štvrťfinále, ktoré dosiahli päťkrát.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj