Bagdasarov: Američanom treba pustiť žilou čo najtvrdšie

Moskva/Washington 8. marca 2018 (HSP/Newinform/Foto:Screenshot:YouTube)

Ruský vojenský expert a odborník na Blízky východ Semjon Bagdasarov na portáli Newinform tvrdí, že s Američanmi sa už nedá absolútne konštruktívne jednať a zastaviť ich expanzívne chúťky môžu len vysoké straty na strane amerických síl.
Na snímke Semjon Bagdasarov

“Podľa mňa, americkú expanziu, ktorú mnohí Američania prirovnávajú k expanzii Rímskej ríše, je možné zastaviť len jedným spôsobom. Pustiť im žilou čo najtvrdšie” uviedol ruský vojenský expert. Podľa ruského experta sa Američania začnú správať flexibilnejšie až po stratách ktoré utrpia. V minulosti sa Američania totiž začali korektne správať až po vysokých stratách, ktoré utrpeli vo Vietname či v Severnej Kórei. Slušné správanie Američania považujú za známku slabosti, až keď utrpia výprask, sú ochotní hľadať kompromis.
Podľa Bagdasarova, Rusko musí aj naďalej podporovať Sýriu. Momentálne sýrske vládne vojská likvidujú proamerické bandy vo východnej Gute, keď sýrske vládne sily zničia proamerické bandy v obkľúčenej enkláve východnej Guty a úspešne sa ukončia operácie v Idlibe, môže sa prikročiť k záverečnej fáze oslobodzovania Sýrie – k operáciam na východnom brehu Eufratu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.