Praha 24. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petr David Josek)

Pre Babišovo ANO nie je momentálne prezidentská téma aktuálna
Hnutie ANO nenominuje svojho kandidáta do prezidentských volieb, uviedol v utorok predseda hnutia Andrej Babiš. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24.
Na snímke predseda hnutia ANO Andrej Babiš

Voľba prezidenta podľa Babiša zatiaľ nie je pre ANO témou, po parlamentných voľbách totiž rieši novú snemovňu. “Nasadenie niekoho už je v podstate úplný nezmysel. Ja si nemyslím, že niekto bude voliť pána prezidenta podľa toho, čo bude hovoriť nejaký Babiš,” uviedol predseda ANO.
Prezidentská téma podľa neho nie je vôbec na stole. Ak by niekto z ANO chcel byť prezidentom, musel by si to podľa Babiša “brutálne odmakať v teréne”. “Ako som ja odmakal kampaň,” poznamenal.
Na jar Babiš nasadenie kandidáta ANO do prezidentských volieb nevylučoval. Uviedol vtedy, že prístup k voľbe hlavy štátu bude riešiť po voľbách do snemovne. Vtedy taktiež povedal, že o postoji hnutia k prezidentským voľbám rozhodne referendum medzi členmi.
Funkciu na Hrade chce obhajovať Miloš Zeman. Babiš niekoľkokrát poprel, že existuje dohoda medzi ním a súčasným prezidentom Milošom Zemanom o vzájomnej podpore.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.