Praha 18. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:instagram)
 

Manželka českého premiéra Andreja Babiše Monika sa na svojom Instagrame vyslovila k situácii s prijatím 50 sýrskych sirôt, o ktorých skôr prehovorila europoslankyňa Michaela Šojdrová. Užívatelia sociálnej siete boli prekvapení komentárom pani Babišovej.

Na snímke Monika Babišová

Ku zverejnenej fotke z charitaívnej akcie Sparkling reportu Monika napísala komentár, v ktorom poďakovala organizátorom za pozvanie a zdôraznila, že udalosť sa jej veľmi páčila. Ľudia sledujúci jej účet jej okamžite pripomenuli postoj jej manžela k utečencom, ktorý je proti tomu, aby Česko prijímalo akýchkoľvek migrantov.
 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
Krasny charitativní event Sparkling reportu a setkání s milymi lidmi, kteří pomahaji🙏❤️👼✊moc rada jsem se zúčastnila a dekuji za pozvani😘😉 @miriamveternik @thesparklingreport @ivan.sablatura @mkral100 @ag_sperky #chateaumcely #thesparklingreport #charity #charityevent #jewelry
Príspevok, ktorý zdieľa Mona (@monikababisova),

martiikburj: „A čo urobiť naozaj dobrý skutok a prijať 50 sirôt zo Sýrie? Sama máte deti, keby bola u nás vojna, z Vašich detí boli siroty, asi by ste tiež boli radšej, keby ich niekto vzal z utečeneckého tábora do normálnych podmienok. Alebo nie?”
Monika na početné výzvy odpovedala takto: „Viete, aj mne je ľúto tých detí a mám na to svoj názor, ale ja sa do verejnej politiky nepletiem. Doma sme o tom samozrejme diskutovali. Len aby ste vedeli…. ono nejde o malé deti, ale o deti 13-17 rokov”.
Skôr europoslankyňa Michaela Šojdrová navrhla, aby Česko prijalo aspoň 50 sýrskych sirôt, ktoré sú mladšie než 18 rokov. Ako jeden z dôvodov prijatia uviedla zástankyňa ich „nevinný vek”. Šojdrová si myslí, že sa Česi síce môžu obávať nelegálnych utečencov či potenciálnych islamistov, ale dieťa je stále dieťa. Podotkla, že dieťa je schopné sa vzdelávať, formovať a je ovplyvniteľné do takej miery, aby prijalo zásady európskej (českej) kultúry.
 

Príspevok Babišova manželka urobila neočakávané vyhlásenie ohľadom sýrskych sirôt zobrazený najskôr Hlavné správy.