Praha 21. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)

Český premiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš sa opäť odvolal proti verdiktu úradu v stredočeskom meste Černošice, ktorý sa zaoberal podozrením z premiérovho konfliktu záujmov. Úrad v kauze rozhodol už začiatkom augusta a Babiš mal 15 dní na odvolanie. Informoval o tom v stredu spravodajský server Novinky.cz

Na snímke Andrej Babiš

“Dňa 20. augusta 2019 bolo prostredníctvom zástupcu Ing. Andreja Babiša podané odvolanie proti rozhodnutiu Mestského úradu Černošice,” uviedlo mesto na webe. Správny orgán je teraz viazaný lehotou 30 dní na vypracovanie stanoviska a prípadné odovzdanie materiálu odvolaciemu správnemu orgánu, teda stredočeskému krajskému úradu.

Mestský úrad Černošice je úrad s rozšírenou pôsobnosťou pre obce v okrese Praha-západ. Premiér žije v Průhoniciach, ktoré patria do tohto okresu.

Černošický úrad riešil na základe minuloročného podnetu českej pobočky organizácie Transparency International (TI) podozrenie, že Babiš stále ovláda médiá, ktoré patria pod holding Agrofert z jeho zvereneckého fondu.

Ako pripomenuli Novinky.cz, úrad už raz v kauze rozhodol a uložil Babišovi pokutu 200.000 českých korún (zhruba 7754 eur). Premiér sa proti verdiktu odvolal na krajský úrad, ktorý rozhodnutie zrušil a vrátil na opätovné prerokovanie do Černošíc. Dôvodom mali byť nedostatky “v procesnom postupe aj zistenie skutkového stavu”. Detaily zverejnené neboli.

Babiš podozrenie, že by bol v konflikte záujmov, dlhodobo odmieta a Transparency International pravidelne kritizuje.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj