Babiš je podľa prieskumu najdôveryhodnejším a súčasne 3. najmenej dôveryhodným politikom

Madrid 13. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)
 
Iba po šiestich dňoch vo funkcii ponúkol v stredu svoju rezignáciu na post španielskeho ministra kultúry Máxim Huerta.
O niekoľko hodín skôr priniesli španielske médiá s odvolaním sa na justičné zdroje informáciu, podľa ktorej Huertu vlani odsúdili za daňový podvod z obdobia rokov 2006-2008. Novinár a spisovateľ musel doplatiť na daniach a zaplatiť v podobe pokuty daňovým úradom celkove viac ako 365.000 eur.

Na snímke premiér Andrej Babiš

Viaceré opozičné strany krátko po zverejnení tejto informácie žiadali okamžitý Huertov odchod z funkcie.
Samotný minister vyhlásil, že je “absolútne nevinný”, avšak odstupuje, aby chránil premiérom Pedrom Sánchezom odštartovaný proces obnovy. O niekoľko hodín skôr pritom v rozhlasovom interview vylúčil svoju rezignáciu a ubezpečil, že nemá žiadne morálne pochybnosti o zotrvaní vo funkcii. Aj na večernej tlačovej konferencii, na ktorej oznámil demisiu, potvrdil tieto deklarácie s tým, že spomínané finančné prostriedky uhradil po zmene daňových kritérií a to isté postihlo stovky spisovateľov, hercov, moderátorov a rozhlasových reportérov. Pokutu musel zaplatiť v dôsledku prehry v spore s daňovým úradom, ktorý sám inicioval, vyplynulo z Huertových slov.
Mienkotvorný denník El País a iné španielske médiá však informovali, že Huerta sa v spomínanom období dopustil krátenia daní v objeme viac ako 250.000 eur, keď príjmy zdanil cez vlastnú firmu využijúc nižšiu daňovú sadzbu. Pre podobný postup mal v minulosti problémy s daňovými orgánmi aj slávny španielsky herec Javier Bardem.
Minister kultúry, v ktorého portfóliu je aj šport, čelil ostrej kritike už krátko po nástupe do úradu v súvislosti so svojimi niekdajšími nenávistnými vyjadreniami na adresu športu na sociálnych sieťach. Vtedy to Huerta uviedol ako-tak na mieru a od výrokov z minulosti sa dištancoval.
 
Príspevok Babiš je podľa prieskumu najdôveryhodnejším a súčasne 3. najmenej dôveryhodným politikom zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)