Babiš bude premiérom na Mikuláša, o týždeň vymenuje Zeman aj jeho kabinet

Praha 23. novembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)

Česko by malo mať novú vládu v polovici decembra. Prezident Miloš Zeman mieni lídra hnutia ANO Andreja Babiša vymenovať za premiéra 6. decembra, na Mikuláša. O týždeň neskôr, 15. decembra, by mal Zeman vymenovať už celý kabinet. Informácie priniesla vo štvrtok Česká televízia (ČT)
Na snímke líder politického hnutia ANO Andrej Babiš

Babišovo hnutie ANO sa po októbrových voľbách do Poslaneckej snemovne pokúša zostaviť menšinovú vládu bez jasne deklarovanej podpory ďalších strán.
Pravicové strany však poukazujú na to, že existuje hlasovací blok ANO, hnutia SPD a KSČM, ktorý v snemovni presadil na post šéfa mandátového a imunitného výboru komunistu Stanislava Grospiča a za predsedu dolnej komory parlamentu nominanta hnutia ANO Radka Vondráčka.
Zeman už skôr oznámil, že Babiš od neho dostane aj druhú šancu na vytvorenie vlády, ak mu prvý pokus nevyjde. Navyše povedal, že vláda by mohla zostať pri moci aj bez vyslovenia dôvery, ako vo štvrtok pripomenul spravodajský portál Novinky.cz.
Babiš predstaví zostavu svojej vlády prezidentovi Milošovi Zemanovi v utorok 28. novembra. Vo štvrtok to povedal denníku Právo a dodal, že kabinet má kompletný, ale ešte váha v jednom či dvoch prípadoch.
Babiš zatiaľ nechcel uviesť konkrétne mená, čo vysvetlil tým, že najprv ich chce na budúci týždeň oznámiť prezidentovi.
“Je to dosť veľký stres. Tí ľudia majú rodiny – najprv povedia áno, potom si to rodina rozmyslí, takže povedia nie. A stále premýšľam o jednom kandidátovi na jeden post, či je to dobre alebo nie,” povedal šéf hnutia ANO, ktorého citoval aj spravodajský portál Novinky.cz.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)