Soči 2. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Alexander Zemlianichenko, pool)
 
Azerbajdžan chce svoju armádu naďalej modernizovať s pomocou ruských zbraní. Uviedol to azerbajdžanský prezident Ilham Alijev po sobotňajšom stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Soči, informovala agentúra DPA. V správe pripomenula, že Azerbajdžan už zakúpil vojenskú techniku z Ruska za päť miliárd dolárov (4,3 mld. eur)

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) si podáva ruku so svojím azerbajdžanským partnerom Ilhamom Aliyjvom počas ich stretnutia v Baku

Putin a Alijev sa dohodli na ďalšom posilňovaní hospodárskych vzťahov svojich krajín, uviedli po rokovaniach ruské tlačové agentúry. Obe strany pri tejto príležitosti tiež podpísali viacero medzivládnych dohôd a obchodných zmlúv.
Vzťahy medzi Moskvou a Baku sú komplikované. Kaukazský štát pri Kaspickom mori môže vďaka svojim energetickým surovinám viesť politiku nezávislú od Ruska, konštatuje DPA s tým, že zemný plyn a ropu dodáva na Západ obídením veľkého suseda.
Alijev však požiadal Rusko o pomoc pri urovnaní konfliktu o Náhorný Karabach, čo Putin prisľúbil. Tento región patrí podľa medzinárodného práva Azerbajdžanu, kontrolujú ho však spolu so susediacimi azerbajdžanskými oblasťami arménske sily. Rusko je úzky spojenec Arménska, dodáva zbrane obom stranám a súčasne je sprostredkovateľom v snahách ukončiť konflikt.
 
Príspevok Azerbajdžan chce naďalej kupovať zbrane od Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.