Bratislava 27. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
Slovenská pošta aj v tomto roku vychádza v ústrety zákazníkom pri podávaní daňových priznaní. V posledný deň lehoty na ich podanie, ktorým je utorok 3. marca, budú predĺžené otváracie hodiny vybraných pôšt po celom Slovensku. Na základe skúseností z predchádzajúcich rokov pôjde prevažne o pošty v okresných a krajských mestách.

Ilustračné foto

V utorok tak budú mať zákazníci k dispozícii 81 pôšt, kde budú môcť podať daňové priznanie počas dlhších otváracích hodín. V Košiciach budú dlhšie otvorené štyri pošty (Pošta Košice 1 na Poštovej ulici, Pošta Košice 2 na Thurzovej ulici, Pošta Košice 12 na Spišskom námestí a Pošta Košice 11 na Humenskej ulici).
Rovnako v Banskej Bystrici budú môcť zákazníci využiť služby pošty dlhšie na štyroch poštách (Pošta Banská Bystrica 1 na Hornej ulici, Pošta Banská Bystrica 11 na Rudohorskej ulici, Pošta Banská Bystrica 4 na Kyjevskom námestí a Pošta Banská Bystrica 5 na Kalinčiakovej ulici).
V Bratislave bude svoje služby v predlžených otváracích hodinách poskytovať päť pôšt, pričom najdlhšie v rámci celého Slovenska – až do polnoci – bude otvorená pošta na Tomášikovej ulici (Pošta Bratislava 3).
Zákazníci, ktorí chcú daňové priznanie poslať doporučene, môžu využiť ePodací hárok na webe Slovenskej pošty (www.posta.sk), prostredníctvom ktorého si vytvoria podací lístok rýchlo a jednoducho. Zároveň si môžu priamo z aplikácie vytlačiť adresný štítok, vďaka čomu ušetria čas pri priehradke. Výhodou pre zákazníkov pri využití elektronického podacieho lístka je tiež nižšia cena poštovného.
Napriek dlhším otváracím hodinám Slovenská pošta vyzýva zákazníkov, aby si podávanie daňových priznaní nenechali na poslednú chvíľu a vyhli sa tak prípadným komplikáciám.
TASR informovala Martina Macková, hovorkyňa Slovenskej pošty.
 
Príspevok Až 81 pôšt pre daňové priznania predĺži otváracie hodiny zobrazený najskôr Hlavné správy.