Axios: Trump sa rozhodol, že USA odstúpia od parížskej klimatickej dohody

Washington 31. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump rozhodol, že Spojené štáty odstúpia od klimatickej dohody, ktorú v roku 2015 uzavrelo v Paríži takmer 200 štátov sveta.
Informovala o tom dnes spravodajská stránka axios.com s odvolaním sa na dva nemenované zdroje priamo oboznámené s Trumpovým rozhodnutím.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Trump, ktorý v minulosti nazval globálne otepľovanie podvodom, odmietol významnú dohodu o zmene klímy podporiť aj na minulotýždňovom summite štátov G7 v sicílskej Taormine. Svoju neochotu dohodu podporiť zdôvodnil šéf Bieleho tým, že na rozhodovanie potrebuje viac času. Následne na Twitteri uviedol, že svoje rozhodnutie oznámi tento týždeň.
O Trumpovom rozhodnutí odstúpiť od klimatickej dohody informovala citujúc nemenovaný zdroj aj spravodajská televízia Fox News.
Trump reagoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter na správy o tom, že Spojené štáty odstúpia od parížskej klimatickej dohody, ktoré sa dnes objavili vo viacerých médiách. Trump uviedol, že svoje zámery v tejto veci oznámi už čoskoro, informovala agentúra DPA. “Moje rozhodnutie ohľadne parížskej dohody oznámim v najbližších dňoch,” napísal americký prezident.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)