Bratislava 9. júna 2019 (HSP/RCVKBA/Foto:RCVK)

V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 5. júna pri príležitosti 220. výročia narodenia veľkého ruského básnika Alexandra Sergejeviča Puškina konalo otvorenie výstavy fotografií pod názvom Puškin v Petrohrade a v Cárskom sele. Výstava je autorským projektom Alexandra Novikova, aktívneho člena Ruskej geografickej spoločnosti a tiež člena Umeleckého zväzu ruských výtvarníkov

Na vernisáž pricestoval z Ruska aj sám autor a divákom porozprával o svojej tvorbe či hlavnej myšlienke výstavy. Na fotografiách sú zachytené výjavy z Petrohradu, aký ho podľa pána Novikova mohol poznať samotný Puškin. Autor sa snažil divákov preniesť do 19. storočia, do mesta Puškinových čias.

Hostia na vernisáži kládli umelcovi otázky a vyjadrovali mu slová vďaky a obdivu k jeho práci. Večer v RCVK spríjemnilo vystúpenie ruského huslistu Farchada Ašumova, v ktorého podaní zazneli diela hudobnej klasiky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj