Svoj čas trávi predovšetkým písaním o udalostiach v Západozemi. Tie sú podľa jeho slov veľmi smutné, hoci ani náš svet na tom dnes nie je najlepšie.

Aby som povedal pravdu, trávim teraz viac času v Západozemí ako v skutočnom svete. Píšem každý deň, pokračoval. V Siedmich kráľovstvách sa dejú smutné veci ale možno to tam nie je tak smutné, ako môže byť tu,“ zveril sa spisovateľ.

Podľa neho náš svet zasiahnutý pandémiou pripomína antiutópiu.

Nemôžem si pomôcť, ale cítim sa, ako by sme všetci žili v nejakom scifi. Bohužiaľ nie v scifi knihe, o ktorej som sníval, keď som bol malý, aby som tam žil. Svet s mestami na Mesiaci, kolóniami na Marse, domácimi robotmi, ktoré sú naprogramované tromi zákonmi robotiky a lietajúcimi autami, uviedol.

Martin svojim čitateľom napísal, že príbehy o pandémiách nikdy nemal rád.

Aj napriek svojmu požehnanému veku si nepamätám, že by sme prežívali niečo podobné, čo prežívame dnes, uzavrel.

Martin v súčasnosti pracuje na Víchroch zimy, predposlednej knihe ságy. uzavrie kniha Sen o jari. Zatiaľ posledný diel knižnej série Piesne ľadu a ohňa vyšiel v ďalekom roku 2011. Išlo o tanec s drakmi.

Sputnik tiež informoval, že nórsky herec Kristofer Hivju známy tým, že stvárnil Tormunda Obrozhoubu v seriáli Hra o tróny, sa nakazil koronavírusom COVID19. Na svojom Instagrame uviedol, že jeho zdravotný stav je dobrý.

Zdroj