Autobus vrazil v Moskve do chodcov, najmenej 5 zabil. Polícia predpokladá, že nešlo o teroristický útok

Moskva 25. decembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Sergey Kiselev/Moscow News Agency photo via AP)

Najmenej päť mŕtvych a 15 zranených si vyžiadal v pondelok incident v západnej časti Moskvy, kde linkový autobus vrazil do davu ľudí na rušnej ulici a zišiel po schodisku do podchodu. Agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na správy ruských médií a zábery zverejnené na sociálnych sieťach.
Záchranári pracujú na mieste nehody autobusu v Moskve

K tragédii došlo pri stanici moskovského metra Slavianskij buľvar, kde sa tiež nachádza vyhľadávané nákupné stredisko. Podľa DPA spočiatku nebolo jasné, či autobus vrazil do chodcov v dôsledku nehody alebo úmyselného konania vodiča.

Polícia predpokladá, že náraz autobusu do chodcov v Moskve nebol útokom
Pondelkový incident v západnej časti Moskvy, kde linkový autobus vrazil do chodcov na rušnej ulici, polícia vyšetruje ako nehodu. Podľa policajného vyhlásenia, ktoré prevzala z ruských médií agentúra DPA, išlo zrejme o dôsledok technického zlyhania alebo chyby vodiča.
Okoloidúci pozerajú na miesto nehody autobusu v Moskve
Autobus vošiel do priestoru pre chodcov a následne sa zošmykol po schodisku do podchodu, ktorý vedie k stanici metra Slavianskij buľvar v blízkosti vyhľadávaného nákupného strediska.
Podľa prvých informácií z miesta udalosti hlásili štyroch až piatich mŕtvych a 15 zranených. Istého muža sa však údajne podarilo záchranárom oživiť, hoci bol predtým považovaný za mŕtveho.
Vodiča autobusu zadržala polícia, pričom spočiatku nebolo jasné, či nešlo z jeho strany o úmyselný čin. Na sociálnych sieťach sa medzitým objavil videozáznam, ktorý zachytáva, ako sa vozidlo dalo do pohybu a zakrátko spadlo prednou časťou do podchodu.
Podľa vyjadrenia polície, ktoré priniesla agentúra AP, sú obeťami incidentu nielen chodci, ale aj cestujúci z autobusu. Ruské médiá citovali vyhlásenie moskovského starostu Sergeja Sobianina, ktorý nechal v súvislosti s touto tragédiou preveriť technický stav všetkých mestských autobusov.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)