Ľudské ego u mnohých ľudí jednoducho nepustí a najradšej si ho dvíhajú útokom na slabších, mladších či dokonca až zdravotne postihnutých. Aj vo fitnes centrách by sme našli vysokú koncentráciu takýchto ľudí, o čom sa presvedčil aj 30-ročný Ketan trpiaci autizmom.

 

Celý incident sa odohral vo fitness centre, kde sa Ketan spolu s ďalšími ľudmi zúčastňoval spoločných cvičení. Ketanovi sa v jednom momente nepozdávalo tempo hudby, zdalo sa mu, že by sa hodilo niečo svižnejšie, no tréner si nenechal mudrovať do svojho cvičenia a niekoľkokrát označil mladého autistu za sprostého pred zrakmi asi 30 ľudí. Veľa ľudí by tento moment asi ďalej neriešilo, no Ketan si povedal, že sa nenechá urážať a po tom, ako to vedenie fitness centra odmietalo riešiť, si to namieril do miestnej knižnice a začal sa učiť právo, aby zažaloval zamestnancov. 

 

Hoci má jeho zamestnanie úplne iné zameranie a právo išlo naozaj mimo neho, poctivo sa na to pripravoval, študoval si prípady ohľadom diskriminácie a následne ich konzultoval. Celý tento proces mu zabral nakoniec až dva roky, no nakoniec bol pripravený. Zažaloval svoje fitness centrum, na súde uspel, kde sa zastupoval sám a Virgin Active sa mu museli ospravedlniť a, samozrejme, aj pridať nejakú tú finančnú kompenzáciu.

„Dvakrát ma nazval sprostým. Nazvať niekoho s mentálnym postihnutím hlúpym je podobné ako robiť si srandu z človeka na vozíku.“

 

Zobraziť galériu 3 galeria