Canberra 25. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Australia Broadcasting Corporation via AP)

Austrálsky vicepremiér Barnaby Joyce oznámil, že čoskoro odstúpi zo svojej funkcie po tom, ako sa v médiách zverejnili správy o jeho romániku so zamestnankyňou kancelárie predsedu vlády. Okrem toho opustí aj funkciu predsedu Národnej strany Austrálie.
Na snímke Barnaby Joyce

The Guardin uviedol, že Joyce by mal oficiálne odstúpiť v pondelok, 26. februára. Austrálsky premiér Malcolm Turnbull poďakoval Joycevi za jeho činnosť vo vláde. Austrálske médiá medzitým pripomínajú, prečo vicepremiér podá demisiu. Verejnosť sa dozvedela o jeho vzťahu so zamestnankyňou aparátu premiéra Vicky Campionovou a dokonca to, že s ňou čaká dieťa. Médiá pripomínajú, že Joyce je ženatý 24 rokov a má štyri deti. V Austrálii verejnosť dosť negatívne reagovala na neveru vicepremiéra.
Austrálske médiá poukazujú na to, že premiér MaccolmTurnbull v rozhovoroch s novinármi povedal, že Joyce spôsobil utrpenie a bolesť svojej manželke a deťom a vlastne aj svojej milenke Campionovej. Taktiež premiér sľúbil, že zmení pravidlá správania sa pre členov austrálskej vlády, ktorým bude zakázané vstupovať do dôverného vzťahu so zamestnancami aparátu, oznámila agentúra Associated Press.
Podľa agentúry, budú členovia austrálskej vlády poučení, aby si uvedomili, že musia splniť vysoké očakávania obyvateľov krajiny a „bez ohľadu na to, či sú ženatí alebo nie, v žiadnom prípade nebudú mať intímny vzťah s inými zamestnancami“.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.