Canberra 17. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Austrálsky premiér Scott Morrison navrhol v nedeľu obviniť senátora Frasera Anninga za to, že vyfackal v sobotu mladíka, ktorý mu rozbil o hlavu vajíčko. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke z videa austrálsky senátor Fraser Anning fackuje tínedžera, ktorý mu rozbil vajíčko o hlavu počas tlačovej konferencie

“Na senátora Anninga by sa mala vzťahovať plná sila zákona,” vyhlásil Morrison pred novinármi.
Anning, senátor za Queensland, mal práve v Melbourne tlačovú konferenciu, keď k nemu pristúpil zozadu 17-ročný mladík a rozbil mu o hlavu vajíčko. Senátor mu uštedril niekoľko faciek a mladíka hneď zadržala ochranka.
Mladík takto protestoval proti Anningovým výrokom o útokoch v novozélandskom meste Christchurch. Anning totiž v piatok vyhlásil, že útoky v mešitách na Novom Zélande, ktoré si vyžiadali životy 50 ľudí, boli výsledkom moslimského prisťahovalectva do krajiny.
Austrálsky premiér Scott Morrison už vtedy označil Anningove slová za “otrasné” a “ohavné” s tým, že “v Austrálii nemajú miesto”.
Mladíka vzápätí oslavovali na sociálnych sieťach ako hrdinu, poznamenala AP.
 
Príspevok Austrálsky premiér sa zastal mladíka, ktorý senátorovi rozbil o hlavu vajíčko zobrazený najskôr Hlavné správy.