Canberra 27. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Austrálska ministerka zahraničných vecí Marisa Paynová varovala v sobotu predstaviteľov cudzích vlád, aby v krajine nepodrývali slobodu slova. Reagovala tak na skoršie vyhlásenia čínskeho generálneho konzula v Brisbane Sü Ťieho. Ten pred tým verbálne podporil čínskych študentov Qeenslandskej univerzity, ktorí narušili prohongkongský protest svojich spolužiakov. Písala o tom agentúra AFP

Ilustračné foto

Austrálska vláda podľa Paynovej od cudzích diplomatov očakáva, že budú v krajine rešpektovať slobodu slova a právo na nenásilný protest, a to aj v prípade sporných, alebo citlivých tém.

“Naša vláda by bola veľmi znepokojená, ak by cudzie diplomatické misie konali spôsobom, ktorý by podrýval tieto práva, a to vrátane podporovania rušivého, alebo násilného chovania sa,” vyhlásila v tejto súvislosti šéfka austrálskej diplomacie.

Predmetný incident sa odohral ešte v stredu po tom, ako skupinka čínskych študentov Qeenslandskej univerzity narušila prohongkongskú demonštráciu svojich spolužiakov.

Austrálske médiá neskôr priniesli reakciu čínskeho generálneho konzula. Ten pochválil “spontánny a patriotický čin čínskych študentov”, ktorí podľa jeho slov konfrontovali “protičínskych separatistov”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj