Brisbane 16. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Joan Llado)
 
47-ročná austrálska matka troch detí Natasha Schofieldová sa prevrátila do mora cez palubu výletnej lode Pacific Dawn vo vlastníctve spoločnosti P&O. Jej blízki priatelia tvrdia, že by nikdy nemala úmysel ublížiť svojej rodine, píše Daily Mail

Ilustračné foto

Pani Schofieldová cestovala z prístavu v Brisbane na výletnej lodi so svojím manželom a dvoma dcérami a synom, deti vo veku 12-16 rokov. Hovorca spoločnosti P&O uviedol, že šlo o “zjavne oddaný a milujúci pár”.
Keď sa však prechádzali pozdĺž paluby, došlo k tragickému okamihu. Loď bola práve asi 300 km západne od Novej Kaledónie. Záchranné posádky začali s prehľadávacou akciou, pripojili sa aj námorní experti, ale ráno na druhý deň aj kvôli zhoršeným poveternostným podmienkam hľadanie skončili s tým, že Natashino telo nenašli.
Queenslandský policajný inšpektor Rob Graham usudzuje, že si vzala život. Vraví, že jej manžel stál hneď vedľa nej, keď sa prevrátila. Pokúšal sa chytiť ju za nohu, ale ona už spadla.”
“Tash by nikdy úmyselne neublížila manželovi alebo deťom, rodinným príslušníkom alebo priateľom – všetko, čo sa stalo na lodi, je úplným opakom toho, čo vlastne chcela,” vyjadril sa Natashin blízky priateľ Damon Smith. O Natashi sa veľmi pekne vyjadroval, že mu pomohla s mnohým, “rada sa postarala o jeho deti, bola veľkorysá, snažila sa pomôcť druhým a urobiť ich šťastnejšími”.
Natashin manžel sa Damonovi Smithovi zdôveril, že Natashino správanie sa počas dňa nejako zmenilo. “[Jej manžel] povedal, že sa mu celý deň nejako nezdala, ale ona ho ubezpečila, že je v poriadku,” povedal Smith.
Skutočnú príčinu incidentu sa polícia snaží vypátrať.
 
Príspevok Austrálčanka “spadla” z paluby výletnej lode. Blízki neveria a tvrdia: “Toto iste nechcela.” zobrazený najskôr Hlavné správy.