Atény 11. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)
 
Podľa informácii novín sú ruskí diplomati obviňovaní z pokusov o zasahovanie do vnútorných záležitostí krajiny a tiež z nezákonných akcií, ktoré podkopávajú národnú bezpečnosť.

Ilustračné foto

„Iniciatíva Atén nie je ako ‚keď z čista jasna udrie blesk‘, je to ale odpoveď na niekoľko skoordinovaných akcií v snahe rozšírenia ruského vplyvu v Grécku,” podotýkajú noviny.
Zdôrazňujú pritom, že Grécko chce mať dobré vzťahy s Ruskom a napomáhať priateľstvu oboch národov, spolupráce ich vlád a subjektov občianskej spoločnosti na oboch stranách. Avšak podľa slov zdrojov sa to dá robiť len na základe parity a za podmienky vzájomného rešpektovania zvrchovanosti a nezávislosti oboch krajín.
Atény boli vždy obzvlášť opatrné v grécko-ruských vzťahoch, ako napríklad v prípade so Skripaľom, kedy Grécko nenasledovalo príklad iných západných štátov, ktoré vyhostili ruských diplomatov, pripomínajú noviny Kathimerini.
 
Príspevok Atény obvinili Ruskú federáciu zo zasahovania do vnútorných záležitostí a vyhosťujú dvoch ruských diplomatov zobrazený najskôr Hlavné správy.