Prezident FC Barcelona Josep Maria Bartomeu už v lete potvrdil, že k hlavným cieľom klubu v najbližšom období bude predĺženie zmluvy s Lionelom Messim. Vtedy sa však nevedelo, aký priebeh rokovania budú mať.

„Je životne dôležité, aby Messi u nás pokračoval,“ vyhlásil Bartomeu čím potvrdil, že argentínska blcha je prioritou číslo jeden. „Messi nám dáva vždy viac a viac, jeho prínos je obrovský. Je to hráč, ktorý znova ožíva každý deň a mení sa. Momentálne má skvelú formu,“ vysvetľoval Bartomeu. Počas jesennej časti to barcelonská desiatka potvrdila. Svojim driblingom v poslednom stretnutí s Espanyolom opäť ukázal svoju veľkosť a dokázal, že si nový kontrakt zaslúži.

Na papier by mal dostať zmluvu ešte pred koncom aktuálneho roka. Messi požaduje závratných 825-tisíc libier týždenne (982-tisíc eur), a tak rokovania uviazli na mŕtvom bode.

Päťnásobnému držiteľovi Zlatej lopty chce klub finančné nároky nahradiť inými benefitmi. Ako informujú katalánske médiá, Messi je napriek negatívnemu postaveniu Barcelony o zvýšenie mzdy naklonený zotrvaniu na Camp Nou. Kluboví činovníci sa ho snažia presvedčiť tým, že s Barcelonou môže získať mnoho titulov a pôsobiť v príjemnom prostredí so spoluhráčmi, ktorých dôverne pozná.