Damask 22. apríla 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP-SANA)

Sýrsky prezident Bašár Assad povedal, že Damask má informácie o plánoch Jordánska vyslať na juh Sýrie vojská na základe dohody s USA

Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad

V odpovedi na otázku Sputnika, či má sýrska vláda informácie o plánoch Jordánska vyslať vojská do Sýrie pri koordinácii s USA pod zámienkou boja proti Islamskému štátu, sýrsky prezident povedal, že takéto údaje skutočne majú, a to “nielen z médií, ale z rôznych zdrojov “.

“Máme také informácie, ale v každom prípade Jordánsko patrilo do amerických plánov od samého začiatku vojny v Sýrii. Či sa im to páči alebo nie, musia sa podriadiť americkým príkazom. Jordánsko v žiadnom prípade nie je nezávislou krajinou; čo budú chcieť Američania, to sa stane, a preto, ak Američania chcú využiť severnú časť Jordánska proti Sýrii, tak ju využijú.”

“Takže problém nie je v Jordánsku, my nehodnotíme Jordánsko ako štát, pozeráme sa na Jordánsko v tomto prípade ako na územie, pretože USA určujú plány, určujú hráča a tých, ktorí podporujú všetky iniciatívy Jordánska týkajúce sa Sýrie, množstvo teroristov, prichádzajúcich z Jordánska a samozrejme z Turecka od prvého dňa vojny,” povedal Assad.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.