Asistent amerického ministra sa stal hitom internetu. Po otázke ohľadom dvojakého metra USA voči Iránu a Saudskej Arábii stratil reč

Washington 4. júna 2017 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Dvojaký meter nie je pre zahraničnú politiku USA ničím neobvyklým. Hitom internetu sa stal asistent amerického ministra Stuart Jones, ktorý po otázke novinára ohľadom dvojakého metra voči Iránu a Saudskej Arábii ostal poriadne zaskočený. Na 20 sekúnd nastalo trápne ticho a potom sa zmohol len na pár prerušovaných viet.

Stuart Jones

“Keď ste boli v zámorí, minister kritizoval iránske voľby a iránske vnímanie demokracie. Urobil to stojac po boku saudských predstaviteľov. Ako by ste charakterizovali saudskoarabské záväzky voči demokracii a verí administratíva, že demokracia je bariérou voči extrémizmu?” opýtal sa novinár na tlačovej konferencii asistenta amerického ministra zahraničných vecí.

Stuart Jones bol touto otázkou poriadne zaskočený. Celých 20 sekúnd sa nezmohol ani na jedno slovo. Potom sa však odhodlal na pár prerušovaných viet.

Podľa Jonesa je medzi Iránom a Saudskou Arábiou značný rozdiel. Saudská Arábia totiž podľa neho prijala značné opatrenia voči extrémizmu a terorizmu. Naopak hrozba a zdroj terorizmu vraj prichádza z Iránu.

Asistent amerického ministra zahraničných vecí sa tak vyhol odpovedi na otázku prečo USA kritizuje úroveň demokracie v Iráne a úroveň demokracie v Saudskej Arábii, ktorá je ešte horšia ignoruje.

Jones po svojej nie veľmi presvedčivej odpovedi sa rýchlo odpratal z očí novinárov.

Video si môžete pozrieť tu :

Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Komentujte :)