AsiaNews: Čína zakázala mladým chodiť na omše

Rím/Peking 25. apríla 2018 (HSP/kath.net/KAP/Foto:Pixabay)
 
Podľa médií štátne orgány v čínskych provinciách zakázali deťom a mládeži návštevu kostolov. O tomto výnose píše rímska agentúra „AsiaNews“ na svojom portáli.

Ilustračné foto

Zákaz, ktorý už niekoľko dní šíria v školách a farnostiach obežníkom a nápismi, platí pre všetkých Číňanov do 18 rokov a pre všetky náboženské podujatia. Duchovným, ktorí sa toho nebudú držať, hrozí suspendovanie, ako sa uvádza v obežníku. Doteraz je zákaz známy iba z provincií Henan a Xinjiang. No sú obavy, že sa rozšíri na celú krajinu. Výnos sa odôvodňuje novými smernicami k cirkvám v Číne a platí pre oficiálne farnosti, ako aj pre tajnú cirkev, ako uvádza „AsiaNews“. Portál k tomu uverejnil aj fotografiu výnosu s oficiálnymi pečiatkami.
„AsiaNews“ cituje farára, ktorý hovorí, že úradníci z ministerstva pre cirkvi deti a mládež v nedeľu posielajú preč z jeho kostola. Mnohých veriacich zvlášť irituje, že predseda Katolíckeho vlasteneckého združenia (KPV) v Henane, ako aj jeho zástupca, tento zákaz očividne podporujú.
KPV je oficiálne komunistickou vládou uznané katolícke spoločenstvo v Číne s výnimkou oblastí s mimoriadnou správou – Hongkongu a Macau. KPV menuje aj biskupov, z ktorých niektorých dodatočne uznal aj Vatikán. V súčasnosti rokuje Vatikán s vládou v Pekingu o novej úprave cirkevných štruktúr, ktoré doteraz existujú paralelne.
 
Príspevok AsiaNews: Čína zakázala mladým chodiť na omše zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)