Topmodelka Candice Huffine na bankete Moet & Chandon Toasts.Topmodelka Candice Huffine na bankete Moet & Chandon Toasts.
Autor: Image.net/Bryan Bedder/Getty Images for Moet & Chandon

Tridsaťdvaročná rodáčka z Washingtonu sa objavila v stredu večer na slávnostnom evente, ktorým štartuje newyorský týždeň módy. A bola rozhodne neprehliadnuteľná. Zaoblené tvary totiž odela do čiernych elastických šiat s priehľadnou trblietavou sieťovinou na rukávoch a živôtiku. Model patril dizajnérke Sophie Talletovej, ktorá si Candice vybrala na predvádzanie svojej kolekcie. A tmavovlasá kráska rozhodne nesklamala.

So spomenutou Ashley Grahamovou sa Huffin stretla pri fotení kampane Plusisequal pred dvoma rokmi. Vtedy spoločne aj s ďalšími „plus-size“ modelkami pózovali v dámskej bielizni, aby podporili myšlienku proti diskriminácii žien s plnšími tvarmi.

Bola to však práve Huffin, ktorá mániu okolo kyprejších tvarov v modelingovom priemysle odštartovala. Stalo sa tak priamo na titulnej strane magazínu Vogue Italia. Talianska verzia módnika bola vôbec prvým serióznym módnym titulom, ktorý na svoju obálku umiestnil plnoštíhle dámy – a to navyše v sexi spodnej bielizni.

#plusisequalcam­paign #lanebyrant

Fotka uverejnená používateľom Failure Isnt an Option (@sincerely_la_re­nee), <time style=“ font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;“ datetime=„2015–09–17T23:15:45+0­0:00“>Sep 17, 2015 o 4:15 PDT</time>

„Bol to neuveriteľný moment. Nikdy naň nezabudnem,“ vyznala sa Huffin neskôr, ktorá pred objektívom renomovaného Stevena Meisela vtedy pózovala s Robyn Lawleyovou a Tarou Lynnovou.

Na benefícii amfAR sa zase zabávala s kolegyňami ako Adriana Lima či Heidi Klum. Galériu si pozrite vyššie.