Asad opustil Damask a v nedávno dobytom meste sa zúčastnil bohoslužieb

Damask 1. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Syrian Presidency via Facebook)

Sýrsky prezident Bašár Asad opustil dnes metropolu Damask a pri príležitosti začiatku trojdňového moslimského sviatku obetovania íd al-adhá sa v mešite v meste Kara zúčastnil ranných bohoslužieb. Informovala o tom dnes agentúra AP
Sýrsky prezident Bašár Asad počas inšpekcie ruskej leteckej základne Humajmím v sýrskej provincii Latakia na západe Sýrie

Od roku 2011, keď sa v Sýrii začala občianska vojna, ktorá si doposiaľ vyžiadala približne 330.000 obetí na životoch, opustil Asad Damask len pri niekoľkých príležitostiach. Vzhľadom na víťazný postup sýrskych vládnych síl a ich spojencov mohol však už tento rok navštíviť stredosýrsku provinciu Hamá, ako aj západ Sýrie.
Mesto Kara, ktoré leží približne 100 kilometrov severne od Damasku, dobyli nedávno z rúk extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) sýrske vládne sily v spolupráci s libanonským hnutím Hizballáh.
Moslimský sviatok íd al-adhá je oslavou ochoty proroka Ibráhíma – alebo Abraháma, ako ho uvádza Biblia – obetovať svojho syna v súlade s Božou vôľou.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.