AS Rím – Juventus 1:1, 4:5 v rozstrele na Medzinárodnom pohári majstrov

Foxborough 31. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Dwyer)

Prestížny duel
Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v nedeľňajšom zápase americkej časti Medzinárodného pohára majstrov nad rivalom z talianskej ligy AS Rím 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa súboj skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1.
Futbalista AS Rím Edin Džeko strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1 v nedeľňajšom zápase americkej časti Medzinárodného pohára majstrov AS Rím – Juventus Turín

V prestížnom dueli, ktorý sa hral pred 33-tisícovou kulisou na štadióne vo Foxborough, otvoril skóre po polhodine hry chorvátsky útočník v službách Juventusu Mario Mandžukič. “Vlkom” sa podarilo vyrovnať v 74. minúte zásluhou Edina Džeka. Keďže sa už v záverečnej štvrťhodine skóre nezmenilo, nasledovali rovno strely zo značky pokutového kopu. Na základe pravidiel zámorského predsezónneho turnaja sa totiž v prípade remízy po 90 minútach nehrá predĺženie. V rozstrele zaváhal hneď prvý exekútor – útočník Rimanov Marco Tumminello. Keďže hráči AS aj Juventusu všetky ďalšie pokusy premenili, z výhry 5:4 v jedenástkovom rozstrele sa tešil úradujúci šampión Serie A.

Medzinárodný pohár majstrov – sumár:
Foxborough
AS Rím – Juventus Turín 1:1 (0:1, 1:1), 4:5 v jedenástkovom rozstrele
Góly: 74. Džeko – 29. Mandžukič, 33.039 divákov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.