Graz 11. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Charles Sykes/Invision/AP)

Niekdajší kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger, hollywoodska hviezda strieborného plátna rakúskeho pôvodu, navštívil dnes nečakane kláštor v cistercíánskom opátstve so sídlom v Reine pri štajerskej metropole Graz.

Na snímke Arnold SchwarzeneggerNa snímke Arnold Schwarzenegger

Mnísi prerušili v tejto súvislosti svoje rokovanie, aby vzácneho hosťa previedli po kláštore, ukázali mu okrem iného knižnicu, v ktorej takmer 400 zväzkov z celkove 100.000 kníh, časopisov a muzikálií pochádza ešte zo stredoveku a následne sa spoločne pomodlili.

Schwarzenegger, ktorý sem dorazil na čiernom terénnom vozidle, sa pred odchodom po asi hodinovej návšteve zapísal do čestnej knihy hostí, pričom v nej zanechal slová I’ll be back.

Kláštor Cisterciánskeho rádu, ktorý založili v roku 1129 a ktorý leží iba niekoľko kilometrov od Scharzzeneggerovho rodiska Thal, je najstarším zariadením svojho druhu na svete, ktoré je v prevádzke nepretržite.

Schwarzenegger zavítal do rodného Štajerska, aby sa 9. januára osobne zúčastnil na pohrebe dlhoročného hajtmana tejto rakúskej spolkovej krajiny Josefa Krainera, ktorý zomrel 30. decembra 2016 vo veku 86 rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.