Arménsky prezident stanovil termín parlamentných volieb na 2. apríla 2017

Jerevan 30. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dmitry Lovetsky, pool)

Riadne celoštátne parlamentné voľby sa v Arménsku budú konať na budúci rok 2. apríla, vyhlásil vo štvrtok tamojší prezident Serž Sarkisjan po tom, ako podpísal príslušný dekrét

Na snímke arménsky prezident Serž Sargsjan Na snímke arménsky prezident Serž Sarkisjan

“Riadne voľby do Národného zhromaždenia Arménskej republiky sú stanovené na 2. apríla 2017,” uvádza sa v danom dekréte zverejnenom na oficiálnej webovej stránke arménskeho prezidenta, informuje agentúra TASS.

Voľby do zákonodarného zboru budú prvými odvtedy, ako krajina pozmenila svoju ústavu a prešla na parlamentnú formu vlády. Jednokomorový parlament (Národné zhromaždenie) má 131 kresiel a je volený na päť rokov.

Arménsko oslávilo v septembri 25. výročie svojej nezávislosti. V roku 1991 sa uskutočnilo referendum o vystúpení zo Zväzu sovietskych socialistických republík (ZSSR) a o vyhlásení nezávislého štátu. Oficiálne bola nezávislosť krajiny vyhlásená parlamentom 23. septembra.

Súčasné Arménsko je Treťou republikou. Pred ňou boli Prvá republika (1918-1920) a Arménska sovietska socialistická republika (1920-1991). Ústavu nezávislé Arménsko schválilo 5. júla 1995.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.