Jeruzalem 2. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ariel Schalit)

Izraelská armáda zasiahla viacero cieľov palestínskeho hnutia Hamas v Pásme Gazy. Reagovala tak na zápalné balóny s výbušninami, ktoré odtiaľ vyslali. Ako uviedla, ciele na severe oblasti ostreľovala vo štvrtok ráno. Následne z Gazy vystrelili dve rakety. Žiadna zo strán nehlási zranených

Ilustračné foto

Štvrtkové ostreľovanie je prvým zo strany Izraela po viac ako mesiaci. Po nedávnom raketovom útoku z Pásma Gazy obmedzil Izrael povolenú zónu na rybolov pri jeho pobreží.

Izrael obviňuje Hamas, ktorý vládne v Gaze, zo všetkých útokov z palestínskeho územia. Za uplynulý rok sa obe strany dostali do viacerých cezhraničných bojov. O dosiahnutie dlhodobého pokoja zbraní medzi nimi sa usilujú egyptskí sprostredkovatelia.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj