Argentínsky Kongres začal rozpravu o povolení interrupcií

Buenos Aires 14. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Argentínsky zákonodarný zbor začal v stredu rozpravu o úprave, ktorá by umožnila tamojším ženám rozhodnúť sa pre interrupciu počas prvých 14 týždňov tehotenstva.

Priebeh rozpravy v Kongrese sledovali na veľkých obrazovkách pred jeho sídlom v Buenos Aires davy podporovateľov i odporcov legalizácie

Očakáva sa, že dolná komora Kongresu bude o príslušnom návrhu hlasovať vo štvrtok s tesným výsledkom. V prípade schválenia sa legalizáciou umelého prerušenia tehotenstva bude zaoberať i horná komora, informovala agentúra AP.
Debata o interrupciách ostro rozdeľuje spoločnosť v Argentíne, ktorá je domovskou krajinou pápeža Františka. Priebeh rozpravy v Kongrese sledovali na veľkých obrazovkách pred jeho sídlom v Buenos Aires davy podporovateľov i odporcov legalizácie. Študenti demonštrujúci za právo na interrupciu tiež okupovali približne desiatku miestnych škôl.
Argentínsky prezident Mauricio sa už vyjadril, že s touto zmenou nesúhlasí, ale v prípade schválenia Kongresom ju nebude vetovať.
Argentínske zákony v súčasnosti dovoľujú umelé prerušenie tehotenstva iba v prípadoch, že došlo k znásilneniu alebo je ohrozené zdravie ženy. Katolícka cirkev navrhovanú zmenu dôrazne odmieta.
 
Príspevok Argentínsky Kongres začal rozpravu o povolení interrupcií zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)