Buenos Aires 13. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Eric Risberg)
 
Portál BBC uviedol, že v policajnom sklade v argentínskom meste Pilar, neďaleko hlavného mesta Buenos Aires, sa stratilo viac ako 500 kilogramov marihuany. Podľa oficiálneho vyhlásenia polície zaistené drogy mali zožrať myši.

Ilustračné foto

 
 
Bývalý policajný komisár mesta Javier Specia spoločne s ďalšími siedmimi kolegami vyšetrovateľmi zhodne povedali, že marihuanu zožrali myši. Podľa odborníkov to však nie je možné, pretože tak veľké množstvo drog by hlodavce pravdepodobne zabilo. Podľa expertov z univerzity v Buenos Aires si navyše myši jednoducho nemohli pomýliť jedlo s marihuanou. “A aj keby áno, tak by sa v sklade našla veľa mŕtvych tiel zvierat,” povedal hovorca súdu Adrián González Charvay.
Argentínski policajti počas posledných dvoch rokov nazhromaždili celkom šesť ton marihuany. Keď ale nový komisár Emilio Porter prevzal velenie po Speciovi, všimol si, že jeho predchodca v apríli 2017, kedy pracovisko opúšťal, nepodpísal zoznam, v ktorom bol súpis všetkého, čo na sklade je. To v Porterovi vyvolalo podozrenie, a tak počas roka nové vedenie skúmalo, či sú všetky položky naozaj na mieste. Interné vyšetrovanie nakoniec odhalilo, že z celkových šiestich zhabaných ton marihuany 540 kilogramov chýba.
Obvinení policajní dôstojníci budú musieť chýbajúce zadržané drogy vysvetľovať pred súdom 4. mája. Ten rozhodne o tom, či naozaj došlo k strate zhabaných drog z nedbalosti alebo je za tým iná príčina.
 
Príspevok Argentínskej polícii zmizlo 500 kilogramov marihuany, údajne ich zožrali myši zobrazený najskôr Hlavné správy.