Záhradné 30. októbra 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

V sobotu 28. októbra 2017 sa vo farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Záhradnom uskutočnila slávnosť udeľovania sviatosti birmovania. Dvadsaťpäť mladých veriacich prijalo sviatosť kresťanskej dospelosti vo farskom kostole po ročnej príprave. K sviatosti ich pripravil miestny farár Stanislav Ferčák.
Na snímke arcibiskup Bober s birmovancami

Hlavným celebrantom svätej omše a vysluhovateľom sviatosti birmovania bol Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita, ktorému birmovanec za všetkých poďakoval: „Dnes ste prišli do našej farnosti v Záhradnom ako posol Ducha Svätého, aby ste nám sprostredkoval všetky jeho dary, a to múdrosť, rozum, radu, silu, poznanie, nábožnosť a bázeň voči Bohu. Budeme ich veľmi potrebovať počas celého nášho života.
Bez Ducha Svätého by sme nedokázali svoju vieru ani vyznávať, ani brániť, ani podľa nej žiť.“ Poďakovanie patrilo aj duchovnému otcovi Stanislavovi, ktorý birmovancom poskytol duchovné vedenie k sviatosti. „Bol to náročný, no pekný rok“.
Posledná birmovka v Záhradnom bola 9. novembra 2014. Fotografie a zvukové nahrávky z birmovky sú k dispozícii na farskej webstránke: farnostzahradne.sk
TK KBS informoval Marek Bartkovský

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.