Bratislava 21. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR AP/Tony Gutierrez)

Americká technologická spoločnosť Apple pripojila svoj hlas k rastúcemu počtu firiem vyzývajúcich administratívu prezidenta Donalda Trumpa, aby zrušila plán ďalších ciel na čínske tovary

Ilustračné foto

Spojené štáty tvrdia, že pravdepodobne uvalia clá na produkty z Číny v hodnote 300 mld. USD, ak obe krajiny nedokážu uzavrieť dohodu o obchode. V liste splnomocnencovi USA pre obchod Robertovi Lighthizerovi však firma Apple konštatovala, že clá zmenia podmienky v prospech jej globálnych rivalov. Spoločnosť Apple totiž hovorí, že jej čínski konkurenti, vrátane výrobcu smartfónov Huawei, nemajú “významnú prítomnosť” na trhu USA a americké clá sa ich nedotknú. Informuje o tom portál bbc.com.

Technologické firmy Microsoft, Dell, HP a Intel tento týždeň uviedli, že navrhované clá by zvýšili ceny laptopov a tabletov prinajmenšom o 19 percent. Clá, ktoré zaviedli obe krajiny v priebehu uplynulého roka, nepriaznivo vplývajú na globálnu ekonomiku a postihli finančné trhy. Tento týždeň sa však objavila perspektíva riešenia sporu, keďže americký prezident Donald Trump povedal, že vyjednávania o obchode sa onedlho obnovia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj