Londýn 25. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)
 
Apple nenápadne zapol v operačnom systéme iOS 12 možnosti sledovať hovory a e-maily. Nová funkcia sa objavila v pravidlách dôvernosti vo virtuálnom obchode iTunes, uvádza The Independent

Ilustračné foto

Podľa dostupných informácií Apple začne zhromažďovať dáta, aby vytvoril hodnotenie dôvery užívateľov. Metóda ochráni účet pred podvodníkmi a určí, či je nákup skutočne vykonaný reálnu osobou.
Spoločnosť tvrdí, že nebude mať prístup k osobným informáciám. “Poskytovanie informácií sa uskutočňuje takým spôsobom, že spoločnosť Apple nemôže získať informácie o týchto indikátoroch vášho zariadenia. Informácie budú na obmedzenú dobu uložené na našich serveroch,” uvádza sa v dokumente.
iOS 12 bol spustený 17. septembra. V júni sa objavila verejná beta verzia aktualizovaného operačného systému, ktorú by mohol každý užívateľ inštalovať. Väčšina inovácií sa týka rýchlosti a optimalizácie fungovania. Okrem toho každý týždeň inteligentný telefón vytvorí plán o používaní smartphonu. Užívateľ bude mať teda prehľad o tom, koľko hodín strávil v aplikáciách a bude si môcť nastaviť limit na dobu používania smartphonu.
 
Príspevok Apple obvinili zo sledovania svojich užívateľov zobrazený najskôr Hlavné správy.