Bratislava 13. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Rodí sa nádej na zvolenie človeka so silným a inšpiratívnym životným príbehom, len nesmie dôjsť k štiepeniu hlasov – takto hodnotí strana Sloboda a Solidarita prvenstvo Roberta Mistríka v aktuálnom prezidentskom prieskume agentúry AKO

Na snímke zľava Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a Ľubomír Galko

SaS je presvedčená, že Robert Mistrík je najlepšou voľbou pre občanov na Slovensku v budúcoročných prezidentských voľbách. Treba však jasne vidieť, že sily sú pri niekoľkých kandidátoch, ktorí ohlásili svoj úmysel kandidovať, relatívne vyrovnané, nehovoriac o kandidátoch Smeru-SD a SNS, ktorí takýto úmysel ešte neohlásili, lebo len taktizujú.
„Sme presvedčení, že novým prezidentom Slovenska by opäť mal byť človek bez úzkych väzieb na politické strany. Tento model sa osvedčil a prezident s takýmto nezávislým postavením od politických strán najlepšie zosobňuje verejný záujem dovnútra krajiny i navonok,“ tvrdia predseda SaS Richard Sulík.
Podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová a dopĺňajú: „V budúcoročných prezidentských voľbách však hrozí, že sa hlasy občanov, ktorí stoja o slušné Slovensko, roztrieštia a úžitok z toho budú mať kandidáti, ktorí záujem o slušné Slovensko len predstierajú. Pomaly sa blíži čas, keď sa každý kandidát, ktorí to myslí s touto krajinou dobre, bude musieť rozhodnúť, či so zápasu o prezidentský úrad odstúpi v prospech silnejšieho kandidáta s rovnakým mravným étosom.“
Liberáli apelujú na všetkých kandidátov, ktorí idú do volieb s poctivými úmyslami, aby v rozumnej chvíli realisticky posúdili svoje šance na zvolenie a nijako sa nepodieľali na tom, že sa hlasy roztrieštia a víťazom prezidentských volieb sa stane miesto občanov Slovenska bezohľadná oligarchia.
„Nedopustíme, aby výsledkom prezidentských volieb bolo posilnenie skorumpovaného politického režimu, ktorý tu dnes vládne. Sme presvedčení, že ľudia ako Robert Mistrík, Milan Krajniak, Zuzana Čaputová a František Mikloško majú charakter a náš apel pochopia správne. Áno, iba v jednote je sila,“ dodávajú predstavitelia SaS.
Avšak, vzhľadom na štatistické odchylky nie sú šance Mistríka až také realistické, ako to predostruje liberálna SaS (viac v článku).
 
 
Príspevok Apel SaS na Krajniaka, Čaputovú a Mikloška: Realisticky posúďte svoje šance zobrazený najskôr Hlavné správy.