Addis Abeba 8. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon, Pool)

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a jeho ruský náprotivok Sergej Lavrov podnikli tento týždeň oficiálne návštevy v etiópskej metropole Addis Abeba, ale nezdá sa, že sa stretli, komentovala vo štvrtok agentúra AP.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

Rusko uviedlo, že Tillerson aj Lavrov boli ubytovaní v luxusnom hoteli Sheraton Addis. Tillerson sa vo štvrtok stretol s odchádzajúcim premiérom krajiny i s predsedom Komisie Africkej únie.
Nebolo však celom jasné, ako sa návštevy šéfov americkej a ruskej diplomacie v Addis Abebe vzájomne prekrývali, konštatuje AP. Tillerson pricestoval v stredu popoludní – a Lavrov odcestoval niekedy v stredu a v noci pricestoval do Harare, hlavného mesta Zimbabwe.
Moskva tvrdí, že Washington oficiálne požiadala o stretnutie, ale odpoveď nedostala. “Bola by to skvelá príležitosť, aby sa nie prostredníctvom tlače, ale priamo prediskutovalo množstvo otázok regionálnej a globálnej agendy,” napísala vtedy ruská ambasáda vo Washingtone na Facebooku.
Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí USA Heather Nauertová však tento týždeň uviedla, že Spojené štáty nijakú žiadosť o stretnutie ruskej vlády s Tillersonom nedostali.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.