Rím 25. februára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)

Talianska polícia zatkla v piatok 55 lekárov, zdravotných sestier a ďalších zamestnancov v centrálnej štátnej nemocnici Loreto Mare v Neapole za podvádzanie v označovaní príchodu na pracovisko

Ilustračné foto

Jeden z podozrivých pracoval ako šéfkuchár a ďalší si išiel zahrať tenis, pritom však mali na elektronickom označovači zaznamenané, že sú v službe. Informovali o tom na tlačovej konferencii vyšetrovatelia.

Skryté kamery, odpočúvanie telefónov a sledovanie odhalili, že neeticky sa správajúci lekári, zdravotné sestry a rádiológovia podvádzali pri označovaní príchodu na pracovisko – a to tak, že spomedzi seba vybrali jedného, ktorý ich v práci zaregistroval. Jeden podozrivý urobil v priebehu niekoľkých mesiacov 490 označení, dodala prokuratúra v Neapole.

Jedného lekára z tejto siete údajných “ulievačov” videli odísť z nemocnice, naskočiť do taxíka a hrať tenis; ďalší údajne pracoval ako šéfkuchár v hoteli, pritom mal však službu v nemocnici; ostatní, ktorí vykĺzli z nemocnice, išli napríklad nakupovať.

Podozriví takto za päť rokov podviedli štátnu kasu o sumu v odhadovanej výške 800.000 eur, uviedli vyšetrovatelia.

Zadržaní sa nachádzajú v domácom väzení.

Celkovo polícia vyšetruje za tento podvod 94 zamestnancov nemocnice.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.