Washington 4. februára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)

Aj keď Ivanka Trumpová nebude mať v Bielom dome pravdepodobne žiadnu oficiálnu funkciu, už teraz dáva najavo, že je neoficiálnym mocenským hráčom, zamýšľa sa agentúra AP

Ivanka TrumpováIvanka Trumpová

“Prvá dcéra” Spojených štátov už jasne naznačila, že sa chce zúčastňovať na politickom dianí a podporovať svojho otca, prezidenta Donalda Trumpa.

Spolu s ním bola nedávno na politickom stretnutí s predstaviteľmi podnikateľskej sféry i na podujatí v priestoroch leteckej základne v Doveri, hlavnom meste štátu Delaware. Vzdali tam poctu padlému príslušníkovi vojenského útvaru Navy SEAL – námorných, vzdušných a pozemných tímov USA -, ktorého život vyhasol v Jemene.

Ivanka už tiež hostila u seba doma výkonných riaditeľov niektorých spoločností a využila svoj vplyv i v zákulisí Bieleho domu, sumarizuje AP.

Tieto aktivity hovoria veľa o úlohe, akú Trumpova dcéra očakáva, že bude hrať, keď – ako už bola pred časom ohlásila – odstúpi z otcovej spoločnosti Trump Organization, a o tom, čo pre jej ďalší život bude znamenať presťahovanie sa do Washingtonu.

Zatiaľ však je to jej manžel, ktorý oficiálne pracuje pre Trumpovu administratívu, uzatvára svoje zamyslenie agentúra Associated Press.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.