Washington 23. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/PA/AP/Danny Lawson)

Páchateľom samovražedného bombového útoku, pri ktorom v noci nadnes zahynulo anglickom Manchestri 22 ľudí, je Salman Abedi. Útočník je pravdepodobne líbyjského pôvodu. S odvolaním sa na britských predstaviteľov o tom informovali agentúra AP a americká spravodajská televízia CBS News. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.
Forenzný vyšetrovateľ nesie predmety z bytu páchateľa samovražedného bombového útoku na koncerte v Manchesteri Salmana Abediho v Manchestri

K samovražednému bombovému útoku došlo v noci nadnes približne o 22.30 h miestneho času pred vstupom do manchesterskej multifunkčnej haly po koncerte americkej popovej speváčky Ariany Grandeovej.
Útočník sa odpálil po skončení koncertu, keď ľudia opúšťali halu. Okrem mŕtvych si útok vyžiadal aj 59 zranených, z ktorých viacerí sú v kritickom stave. Ďalšie osoby sú nezvestné a polícia po nich pátra. K zodpovednosti za atentát sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).
Informáciu médií potvrdila aj britská polícia. Na tlačovej konferencii, ktorú vysielala spravodajská televízia Sky News, to dnes povedal šéf manchesterskej polície Ian Hopkins.
Podľa Hopkinsa však Abediho zatiaľ nemožno oficiálne označiť za páchateľa, pretože jeho identitu ešte nepotvrdil súdny patológ.
Denník Telegraph napísal, že Abedi je britský občan líbyjského pôvodu, ktorý sa narodil v roku 1994 v Manchestri polícii bol už dávnejšie známy. Podľa bulvárnych novín The Sun sa Abedi doviezol na miesto činu električkou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.