Bratislava 26. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
V zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami, ktorý vrátil na prerokovanie do parlamentu prezident SR Andrej Kiska, sa majú posunúť termíny v prechodných ustanoveniach. Pozmeňujúci návrh predniesla poslankyňa za SNS Eva Antošová v rozprave k tomuto bodu

Na snímke poslankyňa NR SR Eva Antošová (SNS)

Kiska vetoval zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami a vrátil ho poslancom s pripomienkami. “Pán prezident dal celkovo sedem pripomienok. Z vecného hľadiska pripomienkam nemožno podľa môjho názoru vyhovieť. Avšak z technického hľadiska je nevyhnutné vyhovieť pripomienkam číslo tri a číslo sedem,” priblížila Antošová. Posun na neskorší termín sa týka konaní o uložení pokuty a konaní o uložení poriadkovej pokuty.
Dôvodom je podľa nej časový súlad medzi zasadnutím Národnej rady (NR) SR a účinnosťou zákona. “Ak by sme týmto dvom pripomienkami nevyhoveli, došlo by k retroaktivite,” objasnila. Nedá sa však podľa nej súhlasiť s pripomienkou o vypustení povinnosti uvádzať v reklamných materiáloch aspoň 50 % slovenských výrobkov.
 
Príspevok Antošová: V zákone o neprimeraných podmienkach sa majú posunúť termíny zobrazený najskôr Hlavné správy.