Bratislava 21. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
V nedeľu 25. marca si okrem 30. výročia sviečkovej manifestácie pripomenieme aj Deň počatého dieťaťa, pripomína na sociálnej sieti výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský.

Na snímke výkonný sekretár Konferencie Biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský

Podľa neho sa v poslednom čase veľa skloňuje slovo slušnosť, no ešte potrebnejšie ako slušnosť je dodržiavanie zásad morálky. “Nedávne protesty v uliciach mnohých miest sa konali pod názvom “Za slušné Slovensko.” Predpokladám dobrý úmysel organizátorov, ale nešťastne zvolený názov,” uviedol s tým, že slušne sa voči sebe môžu správať aj mafiáni. My však potrebujeme viac mravné, ako slušné Slovensko. “Slušnosti sa dá naučiť, ale stať sa mravným si vyžaduje osobnú zmenu a ešte pred tým priznanie viny a pokánie. Mravnosť sa však týka všetkých oblastí života. Buď sa človek snaží správať mravne vo všetkých oblastiach života alebo nie,” vysvetľuje Ziolkovský.

“Slovensko nikdy nebude slušné, pokiaľ bude mať legislatívu, ktorá umožňuje zabíjanie nenarodených detí.”
Na konci filmu “Schindlerov zoznam” diváci vidia citát “Kto zachránil jeden život, zachránil celý svet.” Jeden ľudský život má väčšiu cenu ako všetky veci tohto sveta. Nad korupciou sa môžeme pohoršovať (a vždy musíme proti nej bojovať), ale nie je možné vybudovať spravodlivú spoločnosť bez úcty ku každému ľudskému životu, ktorý sa začína počatím.
Anton Ziolkovský ďalej vysvetľuje, že spravodlivosť znamená dať každému, čo mu patrí. “Ak nie sme spravodliví voči nenarodeným deťom, lebo sa neusilujeme odstrániť legislatívu proti životu; ak nie sme spravodliví voči svojmu manželovi či manželke, vlastným deťom alebo iným ľuďom, a to všetko preto, lebo si myslíme, že v týchto oblastiach máme nárok správať sa svojvoľne; neočakávajme, že spoločnosť, v ktorej žijeme, bude mať spravodlivejšie pravidlá a štruktúry, ako srdcia tých, ktorí ju tvoria.”

 

 
Príspevok Anton Ziolkovský: Slovensko nebude slušné, dokým zákonmi umožňuje zabíjanie nenarodených detí zobrazený najskôr Hlavné správy.