Bratislava 9. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Anton Martvoň dnes po 17 rokoch ukončil svoje členstvo v strane Smer-SD. Oznámil to na tlačovej konferencii v Bratislave.
K rozhodnutiu ho priviedlo najmä to, že vládna strana prestala robiť sociálno-demokratickú politiku, narastá v nej vplyv oligarchov a nie je v nej možná kritická vnútrostranícka diskusia.
Na snímke bývalý poslanec Národnej rady SR Anton Martvoň

Bývalý poslanec parlamentu zároveň ohlásil kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Priznal, že sa najprv pokúšal stať kandidátom Smeru-SD, čo sa mu nepodarilo. Do jesenných volieb pôjde ako nezávislý regionálny politik, z vlastných peňazí chce do kampane investovať minimálne 15.000 eur. Už priamo na tlačovke kritizoval pôsobenie súčasného predsedu kraja, podpredsedu strany a svojho bývalého straníckeho kolegu Juraja Blanára.
V pozícii poslanca parlamentu Martvoň podľa jeho slov prišiel o mladícke ilúzie, že možno z tejto pozície meniť Slovensko k lepšiu. A to aj napriek tomu, že patril k najaktívnejším poslancom parlamentu a podarilo sa mu presadiť rad legislatívnych zmien. Od strany dostal zlatý odznak za aktivitu. „Aj ten odznak po určitom čase začal hrdzavieť a takisto je to aj s politikou strany, ktorá sa dosť odkláňa od sociálno-demokratickej politiky,“ kritizoval.
Martvoň odmietol, že jeho krok nie je principiálny ale účelový a súvisí s jeho kandidatúrou. „Vystúpenie zo strany by som urobil tak či tak,“ zdôraznil s tým, že mu fakt, že opustil Smer-SD vo voľbách ublíži aj u členov a sympatizantov tejto strany, ale aj u jej odporcov, pretože bol jej členom.
Anton Martvoň bol v minulom volebnom období poslancom Národnej rady SR. Patril k najaktívnejším poslancom Smeru-SD. Na kandidačnú listinu sa však nedostal. Čelil podozreniu, že donášal na svojho straníckeho kolegu Andreja Kolesíka. Martvoň obvinenia odmietol.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.