Bratislava 6. marca 2019 (HSP/Foto:TASR- screenshot video)
 
Podpredseda vládnej Slovenskej národnej strany Anton Hrnko na sociálnej sieti komentoval neúspech šéfa SaS Richarda Sulíka s prezidentským kandidátom Robertom Mistríkom s tým, že ide o jasný debakel SaS

Na snímke Richard Sulík s Ivetou Radičovou v roku 2010

“Je zaujímavé, ako niektorí slovenskí politici vedia spáchať politické harakiri a ani si to neuvedomujú. Keď to spravia raz, dá sa to ešte pochopiť, ale urobiť to dvakrát mi pripadá už skutočne ako politická slepota a neschopnosť chápať súvislosti,” píše Hrnko o politikovi, ktorí chce byť lídrom súčasnej opozície.
Anton Hrnko pripomenul, ako niekdajšia premiérka Radičová pririekla Sulíkovi úlohu držať balónik. “Keby ho bol držal, mohol to ďaleko dotiahnuť. Ale on potreboval konšpirovať o prokurátoroch a generálnom prokurátorovi s dnes odióznym Kočnerom. A tak mu balónik uletel až do ďalekého Bruselu, kde privádza do zúrivosti nemeckých politikov svojimi na nemecké pomery scestnými rečami o migračnej politike, zatiaľčo jeho poslanci veselo v slovenskom parlamente hlasujú za všetko, čo migráciu na naše územie podporuje a nielen to.”
“Keď človek spácha raz politické harakiri, normálny človek by čakal, že sa poučí a pri svojich ďalších opatreniach s politickým dosahom bude opatrný. Ale náš Podržbalónik sa zdá byť nepoučiteľný. To, čo vyviedli so svojím kandidátom na prezidenta republiky z hľadiska politickej budúcnosti SaS, sa dá prirovnať len k tomu, keď si človek priviaže olovenú guľu na krk a skočí z mosta rovno do Dunaja. Však preferencie SaS na to hneď zareagovali! Padli ako hniličky zo stromu.”
Hrnko dodal, že neúspešný prezidentský kandidát Mistrík mu nie je nijako zvlášť sympatický, ale reprezentoval vraj názor určitej časti spoločnosti, ktorej hovorcom sa cíti SaS. “Do tohto istého priestoru sa vrúbal aj najväčší politický súper o Sulíkových voličov, produkt firmy ESET, ktorý vystupuje pod názvom Progresívne Slovensko. Nie sú to žiadni politickí nováčikovia, lež turisti cez politické strany, ktorých hlavným cieľom je slúžiť globalizátorom, ktorí by chceli z celého Všehomíra upatlať jednu ríšu s jedným univerzálnym vládcom.”
Mnohí z nich boli aj na Sulíkovej kandidátke, ale z pohľadu neokonzervativizmu, resp. neomarxizmu sa s ním rozišli, lebo im ruší dojemné selanky krajšej budúcnosti bez retardačného nacionalizmu a bez zaplavenia Európy “inžiniermi” a “doktormi”. Na odlákanie jeho voličov vyrobili nový “ESET Made”, ktorý vôbec nevypadal na to, žeby mohol nejakým spôsobom ohroziť postavenie saskárskeho Mistríka. Ale stalo sa niečo nepredstaviteľné.”
Poslanec SNS pokračuje tým, že do procesu výberu kandidátov však vstúpila “Riškova sepuka (nôž na spáchanie harakiri), ktorá mu už raz v jeho samovražedných pokusoch pomohla”. “Endemický luhár a patologická existencia v mene ESET-u vybral za kandidáta dovtedy neznámu dievčinu. Sulik stratiac pud sebazáchovy pustil opraty zo svojich rúk a pichol si sepuku rovno do pečene. Už mu zostáva iba modliť sa, že “ESET Made” nebude úspešný, ináč mu balónik úplne vyfučí a nastane nový vek antickej kalokagatie (blaženosti), v ktorej už SaS nebude potrebná, lebo je tu ESET v podobe Progresívneho Slovenska.”
“Veru tak Riško, Tvoj balónik fučí a ty nemáš ako zastaviť únik vzduchu. Úspech ESET-u znamená debakel SaS. Preferencie už padajú. Bojové pole sa nevyprázdňuje, kým je šanca na úspech. Iba zbabelci ujdú z bojiska pred prvým výstrelom. No a o zbabelcov nikto nestojí! Útek z bojiska bez boja vytvára z vojska nepotrebnú haraburdu. Zdá sa, že sa ňou veľmi skoro stane SaS.”
 
 

 
Príspevok Anton Hrnko: Sulíkovi opäť fučí balónik. Produkt ESET-u Progresívne Slovensko je debaklom pre SaS zobrazený najskôr Hlavné správy.