Bratislava 17. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
“Niežeby predposledné miesto na Švajčiarskom pohári bolo nejak špeciálne zahanbujúce pre kohutí tím, najmä, keď výsledky kohutích hráčov zrovnáme s dnešným debaklom Čechov s Rusmi. Musíme si však uvedomiť, že Česi hrali s prvým ruským reprezentačným družstvom, kým proti nám nastúpili len ruské odstavčiatka. Ale našim hrdým kohútikom to asi stačí, Komentoval poslanec Anton Hrnko (SNS) posledné výkony slovenskej hokejovej reprezentácie. Hrnko kritizuje SZĽH už dlhšie kvôli kontroverznému logu nahrádzajúcemu tradičný štátny znak.

Na snímke nové logo SZĽH a Anton Hrnko

Anton Hrnko na sociálnej sieti napísal, že nie výkon, ktorý asi je obrazom nášho hokeja, ale pokračujúce hanobenie slovenskej štátnej symboliky na dresoch slovenských hokejistov je škandálom.
“Nepochopím, prečo si vedenie SZĽH na čele so svojím predsedom neuzná svoju chybu, že prestrelili, že nové logo mali konzultovať, aby jeho používanie neurážalo city národne hrdých Slovákov, nás hokejových fanúšikov? Prečo nechávajú na hanbu sveta vykorčuľovávať na ľadovú plochu mladých slovenských chlapcov pod satanistickým symbolom? To v nich nie je ani kúsok národnej hrdosti? Veď nikto im nehovorí, že nemajú mať svoje vlastné logo. Veď v primeranom vyhotovení si každý vie predstaviť, že popri štátnom znaku si ho aj umiestnia na dresy, aby bolo jasné, že sú to dresy, na ktoré má právo len SZĽH.”
Podpredseda SNS ale nechápe, prečo takéto logo má mať príznaky satanizmu a urážať Slovákov, ktorí majú radi nielen hokej, ale aj svoju vlasť. “Veď logo nemôže rozdeľovať, logo by malo fanúškov spájať. A vôbec neobstojí tvrdenie (ako to tvrdia právnici SZĽH), že reprezentanti reprezentujú zväz, nie Slovenskú republiku! Veď im to neuverili ani organizátori Švajčiarskeho pohára, keď v informácii o zápase neuvádzali onen paškvil, ale slovenský štátny znak. Aj oni majú viac v úcte slovenskú národnú symboliku ako predstavitelia SZĽH! Pritom SZĽH sa nehanbí brať 13 alebo 14 % štátneho príspevku, ktorý SR dáva slovenskému športu zo štátneho rozpočtu,” dodáva rozhorčene Hrnko.
“Pritom to, že nové tzv. logo SZĽH hanobí slovenský štátny znak nehovorí Hrnko. Proti tomuto zhanobeniu slovenského štátneho znaku sa postavil najstarší žijúci slovenský historik, ktorý celý život prednášal pomocné vedy historické, prof Richard Marsina (93), protestovala proti nemu Heraldická komisia MV SR, negatívne stanovisko zaujala i Katedra pomocných vied historických FiF UK v Bratislave aj s najväčším žijúcim slovenským heraldikom prof. Jozefom Novákom a samozrejme Slovenská heraldická komisia. Hádam tí ľudia, ktorých celoživotnou náplňou práce je posudzovanie erbov a symbolov, vedia, o čom hovoria! To samoľúbosť jedného funkcionára, ktorý nechce priznať omyl, je viac ako úcta k národu, štátu a jeho symbolom?”
Hrnka zaujíma aj to, či hokejisti ako Šatan, Bondra, Gáborík, Hossa, Višňovský a ďalší, ktorí v slovenskom hokeji pod slovenským štátnym znakom toho toľko dosiahli s tým súhlasia. “To nemajú ani kúštik hanby v sebe, že takéto niečo zväzu tolerujú? To si naši hokejisti a naši fanúšikovia nezaslúžia logo svojho obľúbeného športu, ktoré by neurážalo ich najvnútornejšiu súvsťažnosť so spoluhráčmi a krajinou, ktorú reprezentujú? No neviem, čo im hovorí ich svedomie…”
Ďalej uviedol, že ľudová tvorivosť má svoju zvláštnu schopnosť mnohé veci vystihnúť lepšie ako akékoľvek písačky. “Mne sa to páči a myslím si, že kým zväz nevyrobí nové logo, mali by používať toto tak, ako ho tvorca z ľudu predložil. Myslím, žeby nasledujúce logo najlepšie vystihlo súčasný stav a úroveň slovenského hokeja,” uviedol na Facebooku a pridal karikatúru, ktorá podľa neho vystihuje súčasný stav v SZĽH.
 
 

 
 
Príspevok Anton Hrnko stále nechápe, prečo má mať logo SZĽH príznaky satanizmu a prečo má urážať Slovákov zobrazený najskôr Hlavné správy.