Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Poslanec Národnej rady Anton Hrnko (SNS) na Facebooku vyzýva verejnosť, aby neignorovala druhé kolo volieb prezidenta SR, a aby využila svoje demokratické ústavné volebné právo. Ide o prvé verejné politické vyhlásenie poslanca Hrnka od úmrtia jeho troch rodinných príslušníkov pri leteckej havárii v Afrike pred dvoma týždňami.

Na snímke poslanec NR SR Anton Hrnko (SNS)

Mnoho Slovákov sa po prvom kole pýta, či sa má alebo nemá zúčastniť volieb prezidenta v druhom kole, keďže buď sa o politiku nezaujímajú, alebo ich kandidát nepostúpil, alebo sa im rozdiel v prieskumoch zdá tak veľký, že už je v podstate dopredu rozhodnuté. Podľa poslanca Hrnka však v každom prípade je potrebné sa volieb zúčastniť.
“Aj napriek veľkému smútku a hlbokému vnútornému žiaľu a utrpeniu nemôžem mlčať, keď čítam niektoré statusy, ktoré vyzývajú občanov, aby sa nezúčastnili druhého kola volieb.Vraj niet koho voliť,” uvádza poslanec za SNS.
“Slovenky, Slováci, my ako malý národ sme nikdy nemali možnosť vyberať si optimálne riešenie. Vždy sme boli postavení pred voľbu väčšieho alebo menšieho zla. Možno pre niekoho aj nasledujúce druhé kolo prezidentských volieb bude obdobnou dilemou. To však nie je dôvodom na kapituláciu. Voliť treba,” zdôraznil.

“Preto vyzývam všetkých Slovákov, ktorým záleží na svojej vlasti: Hor sa k voľbám. Do nohy. Aby sme vedeli, ako vlastne na tom sme. Nenechajte za seba rozhodovať druhých!”

 

 
Príspevok Anton Hrnko prvýkrát od rodinnej tragédie: “Hor sa voliť! Všetci, do nohy”. To, že pre mnohých pôjde o voľbu menšieho zla, nie je dôvod na kapituláciu zobrazený najskôr Hlavné správy.