Bratislava 5. júla 2017  (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Podpredseda SNS Anton Hrnko, na rozdiel od predsedu Andreja Danka, si nedáva servítku pred ústa a odmieta politickú korektnosť. Najnovšie sa pustil aj do vlastných radov a skritizoval ministra školstva Petra Plavčana ako aj štátneho tajomníka Petra Krajňáka (Most-Híd) kvôli konferencii, na ktorej sa zúčastnili aj predstavitelia tzv. “bratislavskej kaviarne” kde diskutovali o zmenách vo výučbe dejepisu a občianskej náuky pre údajný narastajúci extrémizmus.
Na snímke Anton Hrnko

Anton Hrnko (SNS) nazval konferenciu , ktorú 3. júla organizoval  štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák (Most-Híd), zbytočnosťou:
“Zbytočná konferencia. Dostal som do e-mailu pozvánku na konferenciu, ktorá sa má konať 3. júla 2017. Organizuje ju štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák. Vraj majú hovoriť o nových prístupoch pri výučbe dejepisu a občianskej náuky.”
Hrnkovi sa nepáči hlavne zloženie diskutujúcich v podobe bratislavskej kaviarne či rôznych protislovenských aktivistov:
“Hlavnými prednášajúcimi na konferencii majú byť známy reprezentant bratislavskej kaviarne Fedor Blaščák, známa neúspešná komisárka na likvidáciu sochy Svätopluka na Bratislavskom hrade Marína Závacká, nejaká expertka na extrémizmus Biháriová a psychológ s pekným českým menom Aleš Bednařík,” tvrdí Hrnko.
Národniar odmieta, aby títo ľudia určovali čo sa majú deti učiť na školách: “Nuž spolu s Jánom Luxemburským musím konštatovať, že toho Pán Boh nedopustí, aby títo ľudia rozhodovali o tom, čo sa bude na slovenských školách učiť v predmete dejepis a občianska náuka.”
Podľa Hrnka je štátny tajomník Krajňak tým posledným kto by mal rozhodovať o obsahu vyučovacích predmetov. Slovenská národná strana má podľa neho jasnú predstavu čo by sa na školách malo vyučovať čo je nekompatibilné s predstavami ľudí, ktorí sa zúčastnili uvedenej konferencie.
Podpredseda SNS skritizoval aj nominanta SNS, ministra Plavčana, ktorý dovolil, aby pán Krajňák organizoval takúto konferenciu :
“Pán minister Plavčan by sa mal postarať o to, aby pán Krajňák nemíňal peniaze ministerstva na veci, do ktorých nemá čo hovoriť. A zároveň by mu už mohol konečne aj povedať, čo je jeho náplňou práce na ministerstve. Určite nie diskutovať o tom, čo sa bude učiť na slovenských školách.”
Strane Most-Híd sa však Hrnkove slová príliš nepáčia. Svojho nominanta Krajňaka plne podporujú. Strana Bélu Bugára cez svoju hovorkyňu odkázala, že status Antona Hrnka, ktorý napísal na sociálnej sieti budú riešiť s predsedom SNS, Andrejom Dankom.
Samuel Gdovin