Bratislava 15. marca 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Uplynulú sobotu sa na námestí SNP v Bratislave konal tzv. “pochod proti fašizmu”. Demonštrácia sa však podľa všetkého zvrhla na pochod proti Slovensku. Účastníci protestu si totiž okrem preškrtnutých hákových krížov a Slovenských dvojkrížov doniesli aj transparenty ako napríklad “Vlastenectvo je, …keď si trápny”, “Nie sme žiaden národ”, či “Za národ? Ani za Boha!”

Na snímke účastníci anti-fašistického pochodu

Anti-fašistický pochod vznikol pôvodne ako protest proti pochodu “nacionalistov”, ktorí každoročne v sobotu pred výročím vzniku Slovenského štátu pochodovali ulicami Bratislavy. Tentokrát však ľudia, ktorí sú často označovaní za fašistov, ostali doma a ich pochod sa nekonal. Je teda otázne, proti čomu vlastne “anti-fašisti” protestovali.

Odpoveď možno nájsť na transparentoch, ktoré si ľudia doniesli. Okrem preškrtnutých hákových krížov symbolizujúcich nacistické Nemecko si niektorí doniesli aj transparenty s preškrtnutými slovenskými dvojkrížmi. Podobné dvojkríže má na Slovensku množstvo miest a obcí vo svojich erboch.

Na takéto dehonestovanie Slovenských symbolov od týchto podivínov   si už naša spoločnosť zrejme zvykla. Viac zarážajúce sú však ďalšie transparenty, ktoré sa na pochode objavili.

Na nasledujúcej fotke môžete v pozadí Slovenskej zástavy a preškrtnutého dvojkríža vidieť nápis “začnime s vysťahovaním”. Nevedno koho by títo “slniečkari” chceli vysťahovať, no menšiny to zrejme nebudú.

“Začnime s vysťahovaním” Koho? Slovákov?

Nasledujúca fotografia ukazuje hneď 3 kontroverzné transparenty. Vpravo môžete vidieť nápis ” Za národ? Ani za Boha!”, čím protestujúci chcel dať zrejme najavo, že národ nie je vôbec dôležitý a zároveň sa môže jednať aj o dehonestáciu kresťanstva. Na transparente v strede sa píše: “Vlastenectvo je …. keď si trápny,” čo dostatočne ukazuje mentálny svet človeka, ktorý tento transparent vytvoril. Úplne vľavo je zas transparent s nápisom “Slovenský štát? Raz stačilo.”

Aj týmito transparentami poodhalili účastníci pochodu dvere do svojho mentálneho sveta

Ako sa hovorí, na záver to “najlepšie”. Posledná fotka ukazuje, ako ľudia na tomto pochode totálne pohŕdajú Slovákmi. Transparent s nápisom “Nie sme žiaden národ” netreba ani komentovať.

Zjavne sme bez identity. “Nie sme žiaden národ”…

Pochod proti fašizmu sa teda zvrhol na pochod proti Slovenskej republike a proti slovenskému národu. Účastníci pochodu odhalili svoj mentálny svet, v ktorom medzi vlastenectvom a fašizmom dávajú rovnítko, dehonestujú slovenské znaky a dokonca tvrdia, že Slováci nie sú žiaden národ.

Samuel Gdovin